הוסף למועדפים | שלח לחבר

אטרקציות - אטרקציות בצפון - אטרקציות במרכז- קופונים

אטרקציות קופונים והטבות
 
בתי בד
אחד העצים הבולטים והמפורסמים ביותר בנופה של מדינת ישראל הוא עץ הזית (אזכור לענפי עץ הזית תוכלו למצוא גם בסמלה של מדינת ישראל, בסמלה של ירושלים בירת ישראל ועוד). מדינת ישראל מלאה באלפי כרמים של עצי זית, המשמשים חומר גלם יוצא מגדר הרגיל לתעשייה ענפה של ייצור זיתים ושמן זית למאכל. בישראל קיימים מאות בתי בד, במגוון רחב של ישובים וערים בכל רחבי הארץ, מדן ועד אילת. מלבד הפן הטכני והתעשייתי של ייצור שמן הזית, בתי בד מהווים אטרקציה יוצאת דופן בה ניתן לבקר, להתרשם מתהליך יצור שמן הזית, לקחת בו חלק ואף לרכוש שמן זית אותנטי וערב לחך ממקור ראשון. ישראל אמנם אינה יצרנית שמן זית בסדר הגודל של איטליה או ספרד, אך שמן הזית המופק בה אינו נופל באיכותו משמני הזית המהוללים ביותר בעולם. אנו משוכנעים שבמידה ותחליטו לבקר באחד מתוך אינספור בתי בד הפרושים בכל רחבי הארץ, תוכלו להפיק עניין רב ולזכות בהתנסות יוצאת מגדר הרגיל, הן מבחינה קולינארית והן מבחינה חווייתית.

הגליל העליון מלא בתי בד מפורסמים וותיקים מאוד, וביקור בהם לרוב לא יהיה כרוך בתשלום כלשהו. בבתי הבד השונים תוכלו לקבל מידע רב על תהליך ייצור השמן, החל ממסיק הזיתים ועד הרצאות מעמיקות על סוגי הזיתים השונים שאפשר למצוא בכרמי הזיתים במדינת ישראל וסוגי השמנים המופקים מכל מין של זית. בנוסף תוכלו להתרשם באותם בתי בד, שלרוב יהיו ממוקמים בחצרן האחורית של משפחות העוסקות בתחום זה שנים ארוכות, מטכניקות עצירת שמן הזית השונות – החל בטכניקות המסורתיות שעושות שימוש באבני רחיים (כמו בספרי ההיסטוריה שודאי נתקלתם בהם) ועד טכניקות מודרניות ועדכניות יותר, העושות שימוש במכשור מתקדם ויעיל מאוד, שמצליח להפיק משמן הזית פלאים!

גם באזור המרכז ובדרום הארץ תוכלו למצוא לא מעט בתי בד איכותיים ומרתקים, שהביקור בהם יהיה חוויה מופלאה ומרתקת. איזור הרי ירושלים ידוע כאחד המרכזים המפורסמים לייצור שמן זית בישראל, ולפיכך סיור מדוקדק באזור יחשוף אתכם לעשרות בתי בד עצמאיים וגדולים יותר, שישמחו לארח אתכם ולחשוף בפניכם את הקסם המופלא שכרוך ביצור שמן הזית. בתי בד רבים עובדים על בסיס של 50-50, כלומר - במידה ובחצר ביתכם מצוי כרם זיתים, תוכלו למסוק בעצמכם זיתים, להביא אותם לאותם בתי בד שפועלים על בסיס עיקרון זה, ולקבל מחצית משמן הזית המופק במקום. העובדים והבעלים של אותם בתי בד יהיו לרוב אדיבים ומסבירי פנים, והם יעשירו את חווית הביקור שלכם במקום ויהפכו אותה לחוויה לימודית וכייפית, שתוכל לסחוף אחריה ילדים ומבוגרים כאחד.

מלבד בתי בד אלו, עליהם כתבנו בקצרה, תוכלו למצוא בארץ עשרות ואפילו מאות בתי בד נוספים, גדולים כקטנים, הפזורים בצורה מרשימה לכל אורכה של מדינת ישראל. בתי בד מספקים אטרקציה מרעננת ושורשית של בילוי כייפי לכל המשפחה, שמצד אחד יחבר אתכם לשורשים, לטבע ולמהות של החיים במדינת ישראל, ומצד שני יאפשר לכם הצצה לעולם הקולינארי המופלא של יצור שמן הזית.
מסלולי טיול מומלצים>>
אטרקציות

אטרקציות בצפון - אטרקציות בכנרת - אטרקציות בגולן - אטרקציות בגליל עליון

אטרציות במרכז
אטרקציות בדרום
אטרקציות בחיפה וחוף הכרמל
אטרקציות בירושלים
אטרקציות בים המלח
אטרקציות בתל אביב ומישור החוף
אטרקציות בנגב
אטרקציות באילת
אטרקציות בערבה
מאמרים
אגמון החולה – אדם, טבע וציפורים נודדות
מיני ישראל – חוויה ישראלית גדולה קטנה
צוק מנרה – למה ? גובה!
ראש הנקרה הקסם הכחול של ישראל
קייקי כפר בלום ובית הילל
חמת גדר – אתר המרחצאות התרמו מינרלים של הצפון
גן גורו ניר דוד
חוות רמות. אורי פלג איש הסוסים
קטיף עצמי שעל. קטיף עצמי טוב לבריאות
צימרים מאמרים
צימרים עם בריכה