הוסף למועדפים | שלח לחבר

אטרקציות - אטרקציות בצפון - אטרקציות במרכז- קופונים

אטרקציות קופונים והטבות
 
טיולי אופניים

בשנים האחרונות טיולי אופניים הפכו לבילוי מועדף על קבוצות צעירים או משפחות. בנוסף לטיולים המאתגרים והמעניינים, נסיעה על אופניים מחזקת את השרירים ואת סיבולת הלב-ריאה. טיולי אופניים כיום נחשבים כדרך הבריאה והמהנה ביותר לשמור על כושר. ארגון נכון של הטיול הוא הכרחי וקריטי בטיולים מסוג זה וחשוב לוודא מספר דברים לפני היציאה לטיול.

חשוב מאוד להתאים את סוג האופניים לאופי הטיול. אופני הרים נוחות יותר לרכיבה ולנסיעה בשטחים קשים אך לא נוחות לנשיאת ציוד וגורמות למאמץ נוסף בזמן הרכיבה. חשוב לוודא לפני טיולי אופניים את חוזק השלדה ולעשות בדיקה של השיכוך הקדמי (עדיף בלי שיכוך אחורי), בכדי שהאופניים יוכלו לספוג משקל גבוה. בנוסף, ציוד רב מדי עלול לפגוע משמעותית בטיול שלכם. לכן הקפידו לא לקחת יותר מדי ציוד אך עדיין לשמור על כמות מספיקה של אוכל ושתייה לכל מהלך הטיול.

לאחר שהחלטתם באיזה סוג אופניים תטיילו, מומלץ, כצעד ראשון, לבדוק את הצמיגים. יש לבדוק שלחץ האוויר תקין ושהבליטות על גבי הצמיגים לא נשחקו. לחץ אוויר נמוך מקשה על השליטה והיציבות באופניים ועלול להיות מסוכן מאוד, בעיקר בדרכים לא סלולות או טיולי אופניים אתגריים. יש להיזהר מלחץ אוויר גבוה מדי, העלול לגרום לפיצוץ הצמיג במהלך הטיול. חשוב מאוד להתאים את האופניים למימדי הגוף – לבדוק את גובה הכיסא ולהקפיד על תנוחת ישיבה נוחה ככל שניתן.

טיולי אופניים הם פעילות ספורטיבית מאמצת במיוחד, הגורמת לאיבוד נוזלים רב. חשוב להצטייד בכמות מספיקה של מים ואוכל בהתאם למשך הטיול. כמו כן, טיולי אופניים מחייבים מעקב אחר הוראות בטיחות. חשוב לדאוג לציוד המיגון המתאים – קסדה, מגנים וכו'. מומלץ להתייעץ על כך עם חבר או מטייל מנוסה, לפני יציאה לטיול.

כמו כן, חשוב לבדוק מהו הציוד הדרוש לטיול ולהכיר את תוואי השטח מראש, על מנת להתכונן לכך בצורה הטובה ביותר. חשוב להצטייד באוכל, מים, ערכת עזרה ראשונה, מפות, פנס (לנסיעה בלילה), פלאפון וערכה מתאימה לאופניים (משאבה, צמיג ופנימית ספייר וכו'). והכי חשוב – טיולי אופניים עלולים להיות מסוכנים ולכן לא מתבצעים ביחידים. רצוי שיהיה עוד רוכב אופניים מנוסה או מדריך רכיבה. לרוכבים מתחילים מומלץ לצאת לטיולים בקבוצות רכיבה, עם מדריך מוסמך.

ניתן לבדוק או להרשם באינטרנט למסלולים מאורגנים של החברה להגנת הטבע ושל ארגונים נוספים. פעמים רבות ישנם טיולי אופניים בסופשבוע, הניתנים חינם ויוצאים מנקודות שונות בארץ. למתחילים מומלץ להתייעץ עם אנשים שעשו טיולי אופניים בעבר או עובדים בתחום. כדאי לברר לגבי סוג המסלולים המומלצים למטיילים מתחילים, בשביל להימנע מחווית נסיעה קשה ובלתי אפשרית. ישנם סוגים שונים של טיולי אופניים וכל אחד יכול למצוא את סוג הטיול המתאים עבורו. ישנם טיולי מסלולים וטיולי נוף, לעומת טיולים אתגריים במקומות שונים בארץ. ניתן להצטרף לסדנאות לרוכבים מתחילים ורוכבים מנוסים. הסדנאות מכינות את הרוכבים המנוסים יותר להתמקצע בתחום ומכינות רוכבים מתחילים לנסיעה אתגרית בשטח.

מסלולי טיול מומלצים>>
אטרקציות

אטרקציות בצפון - אטרקציות בכנרת - אטרקציות בגולן - אטרקציות בגליל עליון

אטרציות במרכז
אטרקציות בדרום
אטרקציות בחיפה וחוף הכרמל
אטרקציות בירושלים
אטרקציות בים המלח
אטרקציות בתל אביב ומישור החוף
אטרקציות בנגב
אטרקציות באילת
אטרקציות בערבה
מאמרים
אגמון החולה – אדם, טבע וציפורים נודדות
מיני ישראל – חוויה ישראלית גדולה קטנה
צוק מנרה – למה ? גובה!
ראש הנקרה הקסם הכחול של ישראל
קייקי כפר בלום ובית הילל
חמת גדר – אתר המרחצאות התרמו מינרלים של הצפון
גן גורו ניר דוד
חוות רמות. אורי פלג איש הסוסים
קטיף עצמי שעל. קטיף עצמי טוב לבריאות
צימרים מאמרים
צימרים עם בריכה